نکاتی در مورد رژیم غذایی بدنسازان ، رژیم را بهتر کنترل کنید !

0
45
رژیم غذایی تان را کنترل کنید

یکی از راههایی که با آن می توان رژیم غذایی را همیشه رعایت کنید و تقلب نکنید این است که وعده های غذایی تان را از قبل آماده کنید. هیچ وقت نگویید حالا هر وقت گرسنه ام شد غذا درست می کنم. چون در زمان که گرسنه می شوید در یخچال را باز می کنید و از آن برای رفع گرسنگی تان از غذاهای فوری مثل: شیر، کیک، سرخ کردنی های منجمد و… استفاده می کنید و همین منجر می شود به درجا زدن در رعایت رژیم و خستگی از رژیم های طولانی و چاقی. کسانی که در رژیم کاهش وزن هستند سوپ، سفیده تخم مرغ، فیله و آنهایی که به دنبال افزایش وزن هستند ماکارونی، برنج سیب زمینی آماده داشته باشند.

بیشتر بدانید!

کورتیزول و تایم تمرین

کورتیزول یک هورمون کاتابولیک است که مانع از رشد بافت عضلانی می شود. موقعی که یک ساعت از تمرین تان بگذرد مقدار ترشح کرتیزول در بدن تان بالا می رود. به همین دلیل است که برنامه تمرینی خوب باید زیر یک ساعت انجام شود.

کلم بروکلی و خواص چندگانه

کلم بروکلی حاوی کروم است که قند خون را کنترل می کند و میل به شیرینی را کاهش می دهد. بهترین راه برای پخت کلم بروکلی بخار پز کردن است تا مواد مغذی آن مثل ویتامین C کرولوفیل آنتی اکسیدان و مواد ضد سرطان آن از بین نرود.

منفی تمرین کنید

انجام تمرینات ورزشی فقط به بخش بالا بردن و لیفت وزنه محدود نمی شود. معمولا بیشتر ورزشکاران موقع وزنه زدن بیشتر تمرکزشان روی بخش مثبت حرکت است و به برگشت اهمیت نمی دهند در صورتی که بخش منفی حرکت بهترین زمان برای وارد کردن نیروی بیشتر و کمک به هایپرتروفی عضلات است. با انجام حرکات با تمرکز کافی وزنه مناسب و دامنه کال بازدهی تمرینات را بالا ببرید.

قهوه زیاد استرس می آورد

مصرف بیشت از حد کافئین مثل چندین فنجان قهوه در رژیم غذایی تان منجر به افزایش ضربان قلب و استرس می شود. با بالا بردن استرس کورتیزول  ترشح می شود که چربی سوزی را مختل کرده و باعث می شود چربی با سرعت بیشتری ذخیره شود. اگر به خوردن قهوه عادت دارید می توانید قهوه بدون کافئین مصرف کنید.

همانطور که می دانید رژیم های بدنسازی برای دوران خشک کردن و همچنین رژیم های چرب برای افزایش حجم عضلات و توده چربی از یکدیگر بسیار متفاوت هستند که در سایت ندنیوز مفصلا هر کدام را شرح خواهیم داد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

11 − هشت =