6 دلیل مهم برای اینکه بدانید چرا دیگر نباید در شهرستان کرج خانه خرید !

0
273
خرید خانه در کرج

کرج شهری کوهپایه ای و در دامنه های جنوبی رشته کوه های البرز واقع شده است که در سال های اخیر با رشد جمعیت فراوانی روبه رو شده تا جایی طبق سرشماری های سال ۱۳۹۵ بیش از یک و نیم میلیون نفر (نزدیک به دو میلیون نفر) جمعیت را در خود جای داده است. سرعت زاد و ولد و رشد جمعیتی در کرج بسیار بالاست و با نرخ ۳٫۱۴ درصدی بالاترین میزان رشد جمعیت شهرهای کشور را به خود اختصاص داده است، جالب است بدانید که شهر کرج دارای بیشترین نرخ مهاجر پذیری در کشور را بعد از تهران داشته و تمام این ها تنها گوشه ای از دلایلی است که ممکن است شما را از خرید خانه در کرج منصرف کند!

 

۶ دلیل مهم برای نخریدن خانه در کرج

۱- خیابان های کرج بافت مناسب برای شهرنشینان را ندارند

ساخت و سازهای بی رویه در سالهای دورتر که بدون رعایت اصول اولیه شهرسازی صورت گرفته است باعث شده تا خیابان های کرج یکی از مخاطره انگیزترین مکان ها برای رانندگی به شمار می آید چرا که خیابان های باریک و تنگ و پر چاله چوله توان میزبانی از این همه خودرو را ندارد.

۲- ترافیک سنگین، ازدحام جمعیت و آلودگی هوا در کرج

بدون شک می توان اعتراف کرد که دیگر شهر کرج ظرفیت پذیرفتن جمعیت بیشتر را ندارد به قول خودمانی “ظرفیت تکمیل است!” برای اثبات این ادعا تنها کافیست تا در حدود ساعات ظهر یا عصر در شهر کرج از خانه تان بیرون بیایید تا نظاره گر ترافیک سنگین و قفل شدن خیابان های تنگ و کم ظرفیت کرج شوید.

به گزارش خبر آنلاین از رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شهرستان کرج: متاسفانه در جانمایی و احداث معابر و شوارع شهر کرج در دهه های گذشته آینده نگری لازم صورت نپذیرفته است و خیابان ها و بلوارهای شهر ظرفیت پذیرش حجم انبوه تردد وسایط نقلیه را دارا نیستند.
وی با بیان اینکه با روند فزاینده ترافیک آلودگی هوا نیز مجال بهتری برای عرض اندام یافته است، بیان داشت: باغشهر کرج روزگاری منطقه ای خوش آب و هوا با بافت باغی و ویلایی بود و تهرانی ها برای فرار از هیاهو و آلودگی پایتخت به این شهر پناه می آوردند اما اکنون تعداد روزهای سالم و پاک به شدت کاهش یافته و با ساخت و ساز بی رویه و مهاجر پذیری بسیار بالا، مرکز البرز در زمره شهرهای آلوده کشور نام برده می شود.

۳- مشخص نبودن بالا شهر و پایین شهر در کرج

به طور متداول در کلان شهرهای ایران مثل: تهران، اصفهان، اهواز، مشهد و … و همینطور سایر شهرهای کشور، مناطق فقیر نشین و مرفه نشین مشخص شده است و کاملا قابل تمیز دادن هستند اما در شهرستان کرج این مناطق به صورت شطرنجی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که این ادغام ناخواسته می تواند دلیلی برای آسیب های فرهنگی و ریسک پذیری بیشتر در بحث امنیت در شهرستان کرج قلمداد شود. مناطق مرفه نشین کرج محدوده های عظیمیه، جهانشهر، و گوهردشت میباشد که در چند قدمی آنها و به فاصله یک متری مناطق پایین دست و فقیر نشین شهرستان کرج واقع شده است!

۴- وجود مهاجرهای ایرانی و غیر ایرانی

در ورودی شهرستان کرج با این جمله “به ایران کوچک خوش آمدید” مواجه می شوید که خود این جمله گویای بسیاری از واقعیت ها است. به تعبیری دیگر شهرستان کرج از مهاجرپذیرترین شهرهای ایران است به طوری که از سراسر ایران و حتی اتباع افغانی و پاکستانی را نیز در خود جای داده است. به گفته ساکنین این شهرستان، کرج شهر ۷۲ ملت ها است.

۵- عدم اطمینان از بازگشت سرمایه برای کسب و کارها

به گزارش پارسینه واحد های تولیدی و صنعتی کرج با نبود امکانات و زیرساخت های لازم برای توسعه کار و تولیدات مواجه هستند به همین سبب مجبور به دریافت وام های کلان بانکی شده که بازار کرج پتانسیل بازگشت این هزینه ها را برای این بخش ها ندارد. همچنین وجود مهاجران از شهر های مختلف باعث تفاوت فرهنگی در میان مردم کرج شده است که همین اختلاف فرهنگی و به پیروی از آن اختلاف سلیقه و پسندهای مردم کرج باعث شده است تا کسب و کارهای مختلف و حتی کوچک (مشاغل آزاد) این شهر نیز با مشکل کسب درآمد مواجه شوند.

۶- قیمت های نامشخص خرید، رهن و اجاره خانه در کرج

اگر بازهم برای خرید خانه در کرج پافشاری می کنید با بدانید که خرید خانه در شهر کرج می بایست با نهایت دقت و تحقیقات انجام شود چرا که وجود دلالان باعث شده تا قیمت های میلی برای خانه های شهرستان کرج گذاشته شود و بدون هیچ پشتوانه ای به مشتریان فروخته شود (بخوانید انداخته شود!) به عنوان مثال دو واحد آپارتمان سوپر لوکس در منطقه جهانشهر که یکی از واحد های آن با قیمت متری هفت میلیون تومان و واحد دیگر در همان ساختمان (برای خریدار دیگری) با قیمت سه میلیون و دویست هزار تومان به فروش رسیده است این در حالی است که دو معامله مذکور در فاصله ای کمتر از ۲۴ ساعت انجام شده است!!!

با توجه به مطالب گفته شده و دلایل مهمی که در این مقاله ذکر شده است، می توان به سادگی نتیجه گیری کرد که خرید خانه یا ملک در کرج به نوعی عقبگرد محسوب می شود و از نظر کارشناسان بعنوان یک سرمایه گذاری با چشم انداز مثبت دیگر به شمار نخواهد آمد. به عنوان مثال در حدود ۱۵ سال پیش در منطقه حسن آباد کرج زمین های وسیع و مناسب ساخت و ساز به فروش رسید اما به دلایل مختلف ساخت و سازها در این منطقه انجام نشد و امثال اینها که نشان می دهد دیگر شهرستان کرج پتانسیل و ظرفیت لازم را برای رشد و توسعه شهری در خود ندارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو × 3 =