داروی سوستانون چیست؟ مصرف سوستانون چه عوارضی برای بدنسازان دارد؟

1
137

در این صفحه از سایت ند نیوز درباره هورمون یا داروی سوستانون و عوارض استفاده از آن اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

داروی سوستانون یک ترکیب غلیظ و تقویت شده از تستوسترون است که توسط داروسازی اورگانون تولید شده است. در ترکیب آن از چهار نوع تستوسترون یعنی تستوسترون پرپیونات، تستوسترون فنیل پروپیونات، تستوسترون ایزوکاپروت، تستوسترون دکانوات استفاده شده است.

می توان گفت نوعی مهندسی و چیدمان هورمونی در سوستانون به کار رفته است که به سبب آن تستوسترون به سرعت در بدن آزاد و وارد چرخه متابولیسمی می شود و همچنین ماندگاری بالاتری را در بافت ها به همراه خواهد داشت. اما هرگز نباید فراموش کرد که سوستانون یک داروی فوق العاده قوی هورمونی بوده که دارای عوارض بیشماری است و فعالیت های شدید آندروژنی را در پی خواهد داشت.

این هورمون استروئیدی هم به مانند سایر داروها برای بدنسازان دوپینگ به حساب می آید و اگر بخواهیم فواید ناچیزش را در برابر عوارض آن بشماریم می توان به افزایش حجم توده عضلانی و افزایش ناگهانی و کاذب قدرت و استقامت در بدن اشاره نمود.

عوارض مصرف هورمون سوستانون

عوارض مصرف داروی سوستانون در بدنسازی

عوارض جانبی سوستانون
سوستانون از این جهت که آندروژنی قدرتمند است ممکن است عوارض جانبی قدرتمندی از قبیل:

چرب شدن پوست
آکنه
افزایش رشد موهای زاید

ریزش موهای سر (تاسی مردانه)

برای مهار کردن این عوارض نیز می توان از داروهای کم کننده عوارض بهره گرفت. این دارو تقریبا به مدت سه هفته در بدن به صورت فعال باقی می ماند و به همین علت نیز فاصله بین دو ترزیق پی در پی این دارو غالبا در حدود ۱۰ روز توصیه می شود. دز موثر این دارو بین ۲۵۰ میلی گرم در هر ۱۰ روز الی ۱۰۰۰ میلی گرم در هر ۷ روز تخمین زده می شود.

چون این دارو عوارض آندروژنی کمتری دارد باعث می شود تا عوارضی مانند احتباس آب و نمک و ژنیکوماستی(بزرگ شدن سینه ها در مردان ) کمتر دیده شود و از این رو به تستسترون انانتات و سایپیونات ترجیح داده می شود.

عوارض جانبی سوستانون که احتمال بروز آن وجود دارد شامل کاهش گلبول سفید و ضعف ایمنی بدن که در اثر افزایش بیش از حد گلبول های قرمز دیده می شود و همچنین حالت تهوع پس از تزریق و خشونت و بم شدن و گرفتگی صدا و احتباس آب و نمک و ژنیکوماستی، ایجاد غده در پستان (زنان و مردان)، افزایش ریسک تومورهای سرطانی و… می باشد هرچند که ممکن است همه ی این عوارض در یک فرد بروز نکند اما ریست ابتلا به هر یک از موارد گفته شده در مصرف سوستانون بسیار بالا و خطر پذیر است.

بهترین و نیرومندترین اثر بخشی دارو در دوران حجم مصرف هم زمان این دارو با اکسی متالون و یا دیانابول می باشد که افزایش حجم و قدرت زیادی دارد ولی خاصیت آندروژنی آن بالا می باشد و برای تفکیک بیشتر و عوارض کمتر سوستانون را می توان با وینسترول (استنازول) یا پارابولان مصرف کرد.

برخی از ورزشکاران در مصرف این دارو زیاده روی کرده و دزهای بسیار بالایی از آن را مصرف می کنند. این عمل تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود و می تواند عوارضی به مراتب سنگین تر را به همراه داشته باشد.

همواره به این نکته توجه داشته باشید که دزهای مصرفی بالاتر از ۷۵۰ یا ۱۰۰۰ میلی گرم در هفته با عوارض جانبی ناراحت کننده ای همراه خواهد بود. مصرف ترکیبی این دارو نیز به همراه دیگر داروهای استروئیدی، نتیجه کار را برای دوپینگ بهتر می کند.

چرا نباید سوستانون مصرف کنیم؟

مصرف داروهای استروئیدی از جمله سوستانون ، باعث آزاد شدن انرژی کاذب و فعالیت دروغین متابولیسم بدن می شود که این فعالیت های پوشالی و خطر ساز تنها برای دوره ای کارساز بوده و به محض ترک مصرف این نوع داروها با بدنی چرب، ضعیف و بی انرژی مواجه خواهید شد که این خود باعث می شود تا مجددا به فکر استفاده از استروئیدها به ذهنتان برسد که این کار باعث مشکلات و عوارض عدیده ای برای سلامتی بدنتان و همچنین فیزیک تان خواهد شد.

 

یک دیدگاه

  1. با تشکر از سایت خوبتون، من هرچی تو اینترنت گشتم فقط فوایدش بود، خداروشکر یکی پیدا شد و از عوارض این داروی مهلک نوشت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هشت − یک =